Győrújbarát olimpikonja

Mészáros Krisztofer, a magyar tornász válogatott kiemelkedő tagja és olimpikonja, példamutató pályafutásával hívta fel magára a figyelmet a nemzetközi sportéletben. Krisztofer hatodik osztályos koráig iskolánk tanulója volt. A sport iránti elhivatottsága és a megnövekedett edzésmennyiség miatt győri sportiskolában folytatta tanulmányait, hogy a reggeli edzésekkel még intenzívebben tudjon felkészülni a versenyeire. Krisztofer mára több nemzetközi versenyen is eredményesen szerepelt, és nyáron olimpikonként képviselte Magyarországot. Sikerei, amelyek között Magyarország első Európa-bajnoki ezüstérme, majd két bronzérem, különböző döntők és világbajnoki döntős helyezések is szerepelnek, a magyar tornasport kiemelkedő, történelmi sikerei közé tartoznak. Győrújbarát fontos szerepet játszik az életében, hiszen családjával ma is itt él, és – a család elmondása szerint -, itt kapta meg azt a támogatást és biztatást, amely elindította őt az olimpiai siker felé vezető úton.

Legfontosabb eredményei:

ÉV VERSENY NEVE VERSENYSZÁM HELYEZÉS
2024. Párizs, Olimpia Egyéni összetett 9.
2024. Rimini, EB Talaj 3.
2023. Antwerpen, VB Egyéni összetett 11.
2023. Tel Aviv, Világkupa Talaj, Ugrás 1.
2022. Munchen, EB Talaj 2.
2021. Kitakjushu VB Egyéni összetett 14.

38-szoros magyar bajnok, 12-szeres Mesterfokú bajnok, 4-szeres Világkupa győztes, Világkupa sorozatgyőztes párhuzamos korláton, Világklasszis tornász, Olimpikon tornász.

Legközelebbi verseny, ahol láthatjuk: Mesterfokú Országos Férfi-Női Tornászbajnokság Győr, 2024.október 12-13, Olimpiai Sport Park.

Gratulálunk Krisztofer szép eredményeihez!

További sikereket kívánunk, és büszkék vagyunk, hogy iskolánk tanulója is volt a híres tornász, olimpikon!